HTML

Inori blogja

Csak pár apró kis gondolat,semmi több...

Friss topikok

  • mókus: Nem akartam beleszólni, bocs. (2008.11.16. 23:07) Impresszió 2
  • Inori: Én ezt mindig az Office hibajavítójára bízom,én nem voltam soha jó nyelvtanból:) (2008.11.16. 19:50) Fura nyugalom
  • Inori: Kis kezdő vagyok még az ilyesmiben,de legközelebb oda figyelek...:) (2008.11.16. 19:47) Egy kis dolgozat tőlem II.
  • mókus: Mind a két hagyomány a Sahih Al-Bukhari hadíszgyűjteményből van. (2008.11.16. 09:08) Jövevény
  • bkaree: Azt mondják, két fajta ember létezik: 1 az őszinte, 2 és akinek vannak barátai :) (2008.11.16. 08:17) Valamiért...

Linkblog

2009.03.21. 03:43 Inori

Könyvfüggőség?

A Németországban történt ámokfutás után német politikusok fölvetették hogy száműzni kell az agresszív játékokat az EU polcairól. Most azt nem kívánom fírtatni hogy az erotika és az erőszak mióta része a művészetnek és az ember lényének, csak a hozzáállás érdekel jelenleg. Továbbá elég hihetetlen az állítani hogy egy 17 éves fiatalt egy program olyan szinten képes katonává edzeni hogy szemrebbenés nélkül végezzen 17 emberrel... hogy miért olyan borzasztóan hihetetlen? Mert a haderők jelenleg is milliókat költenek olyan szimulációk kidolgozására mely a katonák szakértelmét minél jobban növeli. Na ha mondjuk, ne adj Isten, a Counter-Strike valóbban ilyen fejlődést érne el akkor sutba dobnák a milliós projecteket és vennék a katonánaknak a CS-t 4000 Ftért. Persze a mészárlásnál tényező volt ez is, de nem a legdöntőbb, és érdemes figyelembe venni hogy az illető depressziós volt (amit a külső terror idézett elő benne). A legális drogok eladásából az államnak hatalmas haszna van, ezen gyógyszerek ellen azonban nem igazán emeli föl senki a hangját. Mikor Angliában kutatók kampányoltak hogy felismertessék a szülőkkel a számítógépek jelentette fenyegetést (például sokat a gép előtt űlve a gyermek testsúlya megnő) többen is felvetették hogy miért nem az olvasás ellen kampányolnak. Hiszen a párhuzam kényelmetlen de egyértelmű. Sokat olvasva egyhelyben is ugyanaz az eredmény érhető el. Itt hozzáteszem, nehogy valaki megvádoljon, hogy imádok olvasni.

A válasz véleményem szerint: Mert társadalmilag egyes dolgok bevettek vagy nem bevettek, ennek nincs misztifikusabb töltete. Az is fontos hogy az államhatalom mit enged és mit nem enged és ennek szerves része a PR, az illúziókeltés. A társadalmi hasznosság kérdése is jelen van, így hát ez, legalább, 3 összetevős kérdés. A könyfüggőség bevezetéséért azért nem kampányol senki sem mert: 1) Társadalmilag elfogadott (évszázados) elfoglaltság; 2)Az államnak is hasznos hisz a könyvek és a lakosság műveltségének emelése növeli a saját hatalmát; 3)A tudás melyet az egyes személy szerez a társadalom hasznára válik. Hasonlítsuk ezt mondjuk egy MMORPG függő profiljához: 1)Nemrég jelent meg maga az online szerepjáték is, ezért óckodnak tőle; 2)Az állam csak nehezen tud hasznot hajtani belőle, habár vegyük figyelembe itt hogy történtek próbálkozások az online tér állami megadóztatására és ez a meccs még közel sincs lejátszva; 3)Mit is lát a külső szemlélő? Az illető függő gubbaszt a gép előtt és nem csinál semmit látszólag. Ennek van társadalmi hasznossága? Nincs.

Nem azt mondom hogy a számítógépfüggőség vagy az erőszakos játékok nem probléma, csak javaslom hogy értelmesebben álljunk neki ezen kérdések megoldásának, és ne a "NA AKKOR TILTSUK BE EGÉSZEN" legyen ennek fő motívuma, megspékelve demagóg moralizálással (abból van elég a politikában). Egyszerű: Le kell higgadni, és úgy végiggondolni (ugyancsak ezt kéne a politikában is).

(Kommentelni nem lehet mert az emberek arc nélkül csak ritkán tanúsítanak gerincességet, aki elolvassa majd eldönti magában hogy volt e értelme leírni)

komment

Címkék: társadalom


A bejegyzés trackback címe:

https://inori.blog.hu/api/trackback/id/tr701015495
Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása